Siesta

 

 
 
ID: 418291

Termín: 09.05. (Ne) - 16.05. (Ne) 2021

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Katowice (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 17 787 Kč

TripAdvisor cestovatelské recenze
  • Wellness
  • Pro rodiny
  • Fitness
Popis hotelu

Poloha
Hotel El Cid se nachází na hranici dvou letovisek - Ca'n Pastilla a Playa de Palma, jen kousek od pobřežní promenády. V přilehlém okolí velký výběr restaurací, barů, hospod, diskoték a zázemí pro vodní sporty. Hotel se nachází 5 km od letiště v Palmě (doprava z letiště trvá do 15 min).

Pláž
Hotel El Cid se nachází u krásné široké písečné pláže. Lehátka a slunečníky na pláži - za cenu cca 15 EUR/os.

Vybavení
Recepce, lobby bar, klimatizovaná restaurace, výtah, 2 velké sluneční terasy s lehátky a slunečníky (zdarma), 2 venkovní sladkovodní bazény, dětské brouzdaliště (sladkovodní), malé dětské hřiště, snack - bar (otevřený od června do srpna) a krytý plavecký bazén s vyhřívanou vodou (otevřen v dubnu, květnu a říjnu), osušky (záloha - cca 14 EUR). Parkování pro ubytované hosty.

Pokoje
Hotel El Cid má 216 klasických a pohodlných dvoulůžkových pokojů (možnost 1 přistýlky) s vlastním sociálním zařízením (fén je součástí příslušenství) a WC. V každém pokoji je individuálně nastavitelná klimatizace, telefon, TV se satelitním příjmem, balkón, malá lednice, mini trezor (cca 2,5 EUR/den + záloha 6 EUR). Bezdrátový internet ve všech pokojích zdarma. Všechny pokoje s výhledem na moře (úplný nebo boční výhled).
Dětská postýlka pro dítě do 2 let zdarma.
V nabídce také pokoje pro osoby se zdravotním postižením (dostupnost na základě potvrzení).

Strava
Snídaně a večeře formou bufetu (španělská a mezinárodní kuchyně), během večeře také kuchařská show.

Sport a zábava
K dispozici je malé wellness centrum: posilovna, sauna, vířivka, turecké lázně a fitness centrum (masáže za poplatek). Hotel El Cid pořádá také konference - plně vybavená konferenční místnost pro cca 80 osob. Bezdrátový internet zdarma v lobby, internetové místnosti (za poplatek). Lehátka a slunečníky na pláži za poplatek cca 14 EUR/osoba.

Internet
Internetová stanoviště - za poplatek, internet Wi-Fi v lobby a ve všech pokojích - zdarma.

Místní kategorie
****

UPOZORNĚNÍ! Cena nezahrnuje turistický poplatek 3,30 EUR/osoba/noc. Poplatek je povinný a platí se na recepci při ubytování.

Webové stránky
www.thbhotels.com

Náš názor
El Cid je hotel vysoké třídy, na míru potřeb široké klientely. K tomu ideální poloha - přímo na pláži táhnoucí se na míle daleko. Bonusem je blízkost hlavního města ostrova - cca 10 km (dostupnost městskou hromadnou dopravou) a jednoho z největších akvárií v Evropě - Palma Aquarium (1 km). 

UPOZORNĚNÍ - hotel je pouze pro osoby starší 18 let.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti 2 hod. před plánovaným odletem na stanovišti CK. Aktuální letový řád sledujte na:  r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání v moři a opalování. Můžete využít také nabídku fakultativních výletů.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, návrat do Polska.

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště – hotel – letiště, ubytování na 7 nebo 14 nocí, stravu dle popisu ubytování, polsky mluvícího delegáta, pojištění TU Europa varianta základní (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: místní turistický poplatek, který se hradí při ubytování, fakultativní výlety, jinou stravu než je uvedeno v popisu hotelu, nápoje k jídlům (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak), osobní výdaje.

Upozornění od 24.8.2020! Po návratu ze Španělska (včetně ostrova Mallorca) platí povinnost podstoupit test na Covid-19 nebo nastoupit do karantény. Výjimku tvoří pouze Kanárské ostrovy.
Informace o aktuálních hygienických opatřeních a vstupních podmínkách do Španělska naleznete ZDE .

Jiné

ŠPANĚLSKO – MALLORCA obecné informace

Měna
EUR - Euro. Lze platit platebními kartami a vybírat z bankomatů. V turistických oblastech se nachází mnoho míst, na nichž lze vyměnit dolary USA. 

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné zejména řidičů na fakultativních výletech a číšníkům v restauracích. V některých případech může být spropitné připočteno k ceně. 

Vízum
Obyvatelé ČR mohou cestovat do Španělska s platným průkazem totožnosti nebo cestovním pasem.

Čas
Stejný jako v České republice.  

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR; 1 l vody - 1,5 EUR; pivo v baru od 1,5 EUR; káva v kavárně 1 EUR.

Pošta
Známka na pohlednici stojí 0,65 EUR. Na mnoha místech stojí poštovní schránky, často jsou i v hotelech.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. Zařízení s českými typy zástrček fungují bez obtíží. 

Telefony
Telefonní karty lze koupit v obchodech a trafikách v blízkosti veřejných telefonních automatů. Ceny telefonních karet se pohybují mezi 6-12 EUR. Mobilní telefony fungují po celém Španělsku. Místní hovory jsou levné, zahraniční docela drahé. Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami roamingu u Vašeho operátora před odjezdem na dovolenou.  
 
Mallorca

Nejznámější ostrov Španělska každoročně přitahuje miliony lidí z celé Evropy. Mírné klima, nekonečné pláže, zátoky, horské vesnice a pobřežní přístavy - krajina ostrova je tak rozmanitá, že je nemožné se zde nudit. V centru jižní části ostrova se nachází město Palma de Mallorca, které je kulturním a zábavním centrem. Severní pobřeží od Puerto de Alcudia na jih je rájem pro rodiny s dětmi.

Rekreační střediska na Mallorce:

Playa de Palma / El Arenal
Oba areály se nacházejí podél několikakilometrové pláže s pobřežní promenádou a mnoha kavárnami, obchody a restauracemi. Ideální místo pro mladé lidi vyhledávající zábavu. Hezká pláž a koupání v moři během dne a večer nespočet barů a diskoték. Výhodou je také blízkost krásného hlavního města ostrova - Palma de Mallorca. Město zaujme starým městem a nádhernou katedrálou nacházející se na nábřeží u jachtařského přístavu.

Magaluf
Mekka mladých lidí, z větší části Britů, vyhledávajících slunce a zábavu. Krásná zálivová pláž s bílým pískem a intenzivní noční život jsou pro tuto lokalitu charakteristické. Naše hotely na okraji letoviska umožňují klidnou dovolenou, ale zároveň i možnost využití všech turistických atrakcí letoviska Magaluf.

Santa Ponsa
Letovisko se nachází cca 25 km od hlavního města ostrova v krásné zátoce. Pro obyvatele ostrova je Santa Ponsa víkendovým letoviskem a mnoho z nich má zde své byty a domy. Je zde jen malo hotelů a krásná zálivová pláž není nikdy přelidněná. Město také nabízí mnoho příležitostí pro procházky zelení a místní komunikace umožňuje snadný přístup do hlavního města.

Alcudia / Alcudijský záliv
Alcudia na severní části ostrova je ideálním místem pro rodinnou dovolenou. Alcudijský záliv je vzdálen jen několik kilometrů od krásné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře. Podél pobřeží se nachází mnoho hotelů různých standardů zaměřených na rodinnou dovolenou. Hotely na této straně ostrova jsou nižší, stojí na vyvýšeném terénu a jsou obklopené zahradami plnými zeleně. Okolí zálivu nabízí také různé turistické atrakce - obchody, kavárny, pěší promenádu, aquapark a další atrakce pro děti.

Odlety: Varšava, Katovice, Poznaň, Gdańsk, Wroclaw a Krakov. Sraz 2 hod. před plánovaným odletem u přepážky CK na letišti. Aktuální letový řád sledujte na:  r.pl/rozklady .

Výlety v okolí

KOLEM OSTROVA "VUELTA A LA ISLA" - cena cca 80 EUR
Trasa vede přes zemědělské vesnice a města pohoří Sierra de Tramuntana. Na cestě se zastavíme ve městě Inca, které je známé svými koženými výrobky. Ocitneme se mezi olivovníky a směřujeme do Mariánského útočiště v LLucu. Po asi 40 minutové přestávce přejedeme podél kaňonu řeky Torrent de Pareis do rybářského přístavu Sa Calobra. Po přestávce projížďka podél pobřeží Mallorky do Puerto de Soller nebo-li "zlatého údolí". Následuje výlet starým dřevěným vláčkem do města Soller, kde přesedneme na vlak postavený v roce 1912, který nás přes hory a údolí sveze 13-ti tunely na okraj města Palma.


JESKYNĚ - cena cca 44 EUR
Výlet do jeskyní povede Manacor - známé pro svůj nábytkářský průmysl a výrobu umělých perel. Navštívíme největší jeskyně na Mallorce, jež jsou mistrovskými díly přírody, charakteristické krásnými krápníkovými útvary. Během prohlídky si poslechnete krátký koncert klasické hudby se světelnými efekty.


ALCUDIA A FORMENTOR - cena cca. 52 EUR
Výlet na severní pobřeží Mallorky. Před polednem návštěva tradičního trhu v nejstarším městě na ostrově - Alcudia. Po nákupech přejezd do Pollensa, kde nás čeká volný čas na pláži, následuje plavba lodí do zálivu Formentor. Na jeho konci jízda autobusem k mysu Formentor, nejvzdálenějšího ostrova na Mallorce, odkud se táhne jeden z nejkrásnějších pohledů na Středozemní moře.


PALMA A VALLDEMOSSA - cena cca 54 EUR
Prohlídku hlavního města začneme z Parc del Marc. Později dojdeme Královskými zahradami do katedrály. Při procházce v gotickém starém městě Palma uvidíme budovu radnice, nádherné terasy, Staroměstské náměstí a kostel sv. Michaela. Odpoledne unikneme rušnému městu do pohádkového města Valldemosa, malebně položeného v údolí pohoří Sierra de Traumontana. Navštívíme kartuziánský klášter, místa ve kterých žil Chopin, následuje 15 minutový koncert v paláci Sancho. Později během nejméně jedné hodiny volného času vyzkoušíme typické likéry Mallorky zdarma. Výlet pro klienty hotelů umístěných na východě a severu ostrova.


MARINELAND - cena cca 43,50 EUR
Celodenní výlet do delfinária Marineland. Nová podívaná s vystoupením delfínů, mořských lvů a překvapivá přehlídka papoušků a dalších vícebarevných ptáků.


AQUARIUM PALMA - cena cca 43,50 EUR
Výlet určený klientům na východ od ostrova (bez průvodce v polštině). Lístky zahrnují návštěvu největšího oceánia ve Španělsku, případně volný čas v hlavním městě.


AQUARIUM - cena cca 25 EUR
VSTUPENKA do největšího oceánia v Evropě. Více než 55 akvárií z celého světa. Dodatkové strakce pro nejmladší.

Upozornění! Předchozí popisy místních zájezdů jsou pouze informační a nepředstavují obchodní nabídku. Nemůžeme proto zaručit, že budou všechny pořádány. Úplný seznam dostupných místních atrakcí spolu s jejich aktuálním ceníkem je k dispozici u našich delegátů.

02.05. (Ne) - 09.05. (Ne) 2021 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
pokoj standardní další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-Last minute18 626 Kč
Vybrat termín
02.05. (Ne) - 16.05. (Ne) 2021 - 15 dní, 14 nocí
pokoj standardní další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-Last minute29 230 Kč
Vybrat termín
09.05. (Ne) - 16.05. (Ne) 2021 - 8 dní, 7 nocí
pokoj standardní další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-Last minute17 787 Kč
Vybrat termín
09.05. (Ne) - 23.05. (Ne) 2021 - 15 dní, 14 nocí
pokoj standardní další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-Last minute28 835 Kč
Vybrat termín
16.05. (Ne) - 23.05. (Ne) 2021 - 8 dní, 7 nocí
pokoj standardní další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Katowice
-Last minute18 657 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
TripAdvisor Cestovatelské recenze

6. z 84 hotelů v Playa de Palma

Vynikající
467
Velmi dobré
306
Průměrné
107
Špatné
42
Příšerné
20
Umístění
Kvalita spánku
Pokoje
Služba
Cena / kvalita
Čistota
Velmi pěkné ubytovaní s výhledem na moře, a přátelský personál
Strávila jsem tam 3 velmi pěkné noci, parkoviště u hotelu přímo u hotelu je pláž a restaurace mají velmi pěkné, čisté bazény, Mohla jsem si dát velmi chutné jídlo, ovoce, svačiny u bazenu. Byla tam... celá recenze s možností překladu
pavlinaslovakova7, Hutisko-Solanec, Česká republika, 08:57 10.08.2018
Super sevis, dovolená pouze pro dospělé
Hotel je umístěn na úžasném místě, v okolí nákupní možnosti a zábava. Dostali jsme pokoj s výhledem na moře, který byl pravidelně uklízen. V restauraci jídlo všeho druhu, každý si vybere. Možnosti... celá recenze s možností překladu
filipchlapik, Praha, Česká republika, 23:41 07.09.2017
Výborná lokalita, skvělý servis
Hotel se nachází u pláže a na promenádě plné restauraci a obchodu, kde se rozhodne nebudete nudit. Bazény čisté, vždy jsme našli volné lehatko. Restaurace čistá, jídlo vyborne, jak španělské... celá recenze s možností překladu
Kristyna D, 04:41 27.08.2017
Informace o zájezdu
ZeměŠpanělsko
MístoPlaya de Palma
HotelEl Cid
pokoj standardní
Termín09.05.2021 - 16.05.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoKatowice
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...