Siesta

 

 
 
ID: 776386

Hotel Oscar ****

Termín: 11.09. (St) - 18.09. (St) 2019

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Katowice (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 11 053 Kč

TripAdvisor cestovatelské recenze
  • Sleva za dítě při FM slevě
Popis hotelu

Poloha
Oscar Park Hotel
se nachází v historické části města Famagusta v severním Kypru. Hotel je obklopen krásnými, starými borovicemi. Nedaleko hotelu se nachází zřícenina starobylého města Salamina. Hotel leží cca 5 km od centra města Famagusta a cca 53 km od letiště Ercan.

Pláž
Oscar Park Hotel
se nachází cca 300 m od písečné pláže. Plážový servis je k dispozici zdarma. 2x denně jezdí na pláž hotelový autobus.

Vybavení
Oscar Park Hotel
se skládá z jedné dvoupodlažní hlavní budovy s restaurací a recepcí otevřenou 24 hodin denně. V hlavní restauraci se podávají snídaně a večeře (místní a mezinárodní kuchyně). Kromě toho je hostům k dispozici malá posilovna a venkovní bazén. Lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma.

Pokoje
Hotel má 58 pokojů o rozloze cca 35 m². Všechny pokoje byly navrženy tak, aby hostům poskytly komfort a pohodlí během odpočinku. Každý pokoj má balkon/terasu, minibar (za příplatek), TV, WC se sprchou, trezor (zdarma).

Strava
Snídaně (8:00 - 10:00) formou bufetu a večeře (19:30 - 21:30) servírované ke stolům. Nápoje mezi jídly a k večeři - za příplatek.

Sport a zábava
Hotel neorganizuje animační program.

Internet
V areálu celého hotelu a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
*** 

Webové stránky
https://oscarparkhotel.com/ 

Náš názor
Oscar Park Hotel
je určen pro hosty očekávající klidný a pohodový odpočinek, daleko od rušného města.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Den první
Odlety z Polska. Sraz na letišti cca 2 hod před plánovaným odletem na stanovišti CK. Aktuální letový řád prosím sledujte na:  r.pl/rozklady .

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, koupání a opalovaní, možnost fakultativních výletů apod.

Poslední den
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště, odlet do Polska

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště - hotel - letiště, 7 nebo 14 nocí, strava dle popisu ubytování, služby polského delegáta při odbavení na letišti v Polsku, péči polského delegáta, Pojištění TU Europa standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jinou stravu, než která je uvedena v popisu hotelu, nápoje k jídlu (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak) a osobní výdaje.

Jiné

Severní Kypr - všeobecné informace

Měna
Turecká lira (TRY);  1 PLN- cca. 0,5 TRY; 1 USD - cca. 1,5 TRY. Většinou je možné platit kreditní kartou. V turistických střediscích je mnoho směnáren (včetně hotelů) a bankomatů.

Spropitné
Všeobecně přijatelné je nechávat malé částky jako spropitné, a to zejména u řidičů a místních průvodců, jakožto i zaměstnancům hotelů a restaurací.  Stává se, že spropitné je přidáno do účtu v restauraci (kontrola před provedením platby).

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Kypr na základě platného cestovního pasu (pobyt do 90 dnů, doklad musí být platný po dobu šesti měsíců od plánovaného data návratu).

Čas
+ 1 hodina ve srovnání s časem českým.

Orientační ceny
1,5 l minerální vody - Cca. 3 TRY,  0,5l Coca Coly - Cca. 4 TRY, káva cca. 6 TRY, pivo v baru od 10 TRY, večeře v restauraci cca. 60-80 TRY.

Pošta
Razítko na dopis nebo pohlednici do česka stojí 4 TRY, pohlednice 3 TRY.

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. Anglické, prosíme si přinést adaptér (k dostání v místních obchodech, cena cca. 3 EUR).

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Kypru. Volání do česka jsou dost drahé (evropské sazby).Prosíme vás, abyste si zjistili, cenu roamingu u operátora před odjezdem.

V regionu

Kyrenia
Malebné malé město nacházející se přímo na břehu křišťálově čistého moře, obklopené horami, je turistickým centrem severního Kypru. Nejzajímavější částí města je jeho staré město, kterése nachází přímo v přístavu. Jsou zde četné restaurace a taverny, většinou v restaurovaných stodolách. Město také láká turisty krásnými písečnými plážemi. V okolí města se nachází: klášter z dvanáctého století Antiphonitis, Augustiniánský klášter Bellapaisa hrad Buffavento.

Famagusta
Jedno z nejznámějších měst v severním Kypru, přitahuje tisíce turistů velmi krásnýmipísečnými plážemi, a vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. Město zažilo období největší slávy ve středověku, jako jedno z bohatých měst v Benátkách. Do dnešní doby se dochovalystavby z tohoto období: benátský palác (Palazzo del Proveditore) a Katedrála sv. Mikuláše, který je nyní mešitou Lala Mustafa Pasa.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti dvě hodiny před plánovaným odletem CK. Aktuální letové řády zkontrolujte na:  r.pl/rozklady .

Výlety v okolí

Nikósie - cena cca 45 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Nikósie je jediná na světě, stále rozdělena do dvou částí hlavního města, při zachování své jedinečné krásy a charakteru - v úzkých uličkách, architektuře, zvycích a kultuře. Během naší cesty se navštívíme: Green Line, stěny Nikósie, mešitu Selimiye (chrám sv. Sophie), velký krytý trh (Bandabuliya) a největší caravansarai (Buyuk Han).

Guzelyurt - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Město bylo založeno Sparťany, kteří sebou přinesli kult uctívání Afrodity. Návštěva Guzelyurt bere v úvahu klášter sv. Mamasa (považován za patrona (vyhnout se) daní) a archeologické muzeum s unikátními sbírkami. Náš výlet vás zavede do ruin města Salt s nádhernými mozaikami a zbytky paláce Vouni, který má 137 komor a nádherný panoramatický výhled na Středozemní moře.

Kyrenia - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Během tohoto výletu navštívíme zříceninu hradu, o kterém se povídá, že byl inspirací pro vytvoření Walt DisneyhoSněhurky. Zámek sv. Hipariona se nachází na kopci s nádherným výhledem na pobřeží Kyrenie. Půjdeme do vesnice Bellapais  nacházející se na úpatí hory Pěti prstů. Nedaleko opatství je nádherný příklad gotického umění, a úchvatný panoramatický pohled na Kyrenii a Středozemní moře. Po obědě navštívíte v Kyrenii hrad, jež se nachází v přístavu a muzeum "potápějící se loď".

Poloostrov Karpaz - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
To je zdaleka nejkrásnější oblast severního Kypru, která stále ještě není zcela prozkoumána. Naše prohlídka zahrnuje návštěvu lisovačky oliv, kde si můžete vyzkoušet různé druhy olivového oleje. Pak se vydáme do vesnice a navštívíme Dipkarpaz slavný klášter sv. apoštola Ondřeje. Budeme mít také možnost obdivovat místní flóru a faunu, včetně divokých oslů, a poplaveme v moři na slavné Zlaté pláži.

Famagusta - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Na této cestě navštívíme klášter sv. Barnabáše, se slavným "sálem ikon" a archeologické muzeum. Budeme mít také možnost podívat se na hrob sv. Barnabáše, pak ruiny starověkého města Salamis, kdestopy prvních osadníků sahají až do doby bronzové. Po obědě navštívíme mohutné hradby Famagusta, věž Othella, která údajně inspirovala Shakespeara k napsání slavného díla (postavená ve 12. století n. l.), a katedrálu svatého Víta. Poté katedra sv. Mikoláše (mešita Lala Mustafa Pasha), a na konci "Město duchů" Varosha.

Plavba - cena cca 39 EUR/dospělá osoba, 24 EUR/dítě
Pokud chcete zažít trochu dobrodružství, vezměte v úvahu naše speciální plavby z přístavu Kyrenia, kde budete objevovat tajemnou krásu ostrova z moře. Nastavíme kurz na slavné pláže na západ nebo na východ (v závislosti na počasí). Na cestě uděláme krátkou zastávku, abychom se osvěžily v moři, a kolem poledne jsme v cíli. Zakotvíme a ještě před obědem můžete na moment skočit do vody. Po obědě, koupání v křišťálově čisté vodě a relaxační plavba, v pozdním odpoledni návrat do přístavu Kyrenia.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

28.08. (St) - 04.09. (St) 2019 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Polopenze
Letecky/Katowice
-14%Last minute11 658 Kč
Vybrat termín
Dospělý na pevném lůžku - Dospělý na pevném lůžku DBL další typy pokojů
Snídaně
Letecky/Praha
-9%Last minute13 990 Kč
Vybrat termín
Dospělý na pevném lůžku - Dospělý na pevném lůžku DBL HB další typy pokojů
Polopenze
Letecky/Praha
-9%Last minute14 990 Kč
Vybrat termín
Dospělý na pevném lůžku - Dospělý na pevném lůžku DBL AI další typy pokojů
All inclusive
Letecky/Praha
-12%Last minute14 990 Kč
Vybrat termín
28.08. (St) - 11.09. (St) 2019 - 15 dní, 14 nocí
2 lůžkový pokoj další typy pokojů
Polopenze
Letecky/Katowice
-14%Last minute19 686 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
TripAdvisor Cestovatelské recenze

15. z 37 hotelů v Kyrenia

Vynikající
452
Velmi dobré
334
Průměrné
207
Špatné
99
Příšerné
80
Umístění
Kvalita spánku
Pokoje
Služba
Cena / kvalita
Čistota
Náš speciální rekreační hotel
Náš návrat do Oscaru je vždy uklidňující. Jsme uvítáni všemi zaměstnanci s úsměvem a nemůžeme udělat dost pro to, aby byl pobyt výjimečný. Hlavní bazén a bar u bazénu byly v zimě po povodních... celá recenze s možností překladu
safarigirl56, West Midlands, 06:09 18.08.2019
Pěkný hotel, ale chybí zákaznický servis
Pěkný hotel v krásném prostředí s pěkným bazénem. Spousta lehátek pro každého a dobrá služba osušky. Dal bych vyšší hodnocení, kdyby to nebylo pro otřesné recepční, zejména pro ženy recepční, kteří... celá recenze s možností překladu
Jo P, Chepstow, Spojené království, 00:28 08.08.2019
Hotel Cat, wifi zdarma ve vstupní hale
Ale kočky v hotelu a restaurace a okolí hotelu jsou pro zákazníky nejnepříjemnější. Je to dokonce nezdravé, viděl jsem jednu kočku v restauraci na stole a jíst maso. Nerozumíte vedení hotelu, proč... celá recenze s možností překladu
Resenar2019, 04:20 02.04.2019
Informace o zájezdu
ZeměKypr
MístoFamagusta
HotelOscar Park Hotel
standard
Termín11.09.2019 - 18.09.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoKatowice
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...