Siesta

 

 
 
ID: 776386

Hotel Oscar ****

Termín: 05.05. (St) - 12.05. (St) 2021

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Varšava (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 10 616 Kč

TripAdvisor cestovatelské recenze
  • Sleva za dítě při FM slevě
Popis hotelu

Poloha
Oscar Park Hotel
se nachází v historické části města Famagusta v severním Kypru. Hotel je obklopen krásnými, starými borovicemi. Nedaleko hotelu se nachází zřícenina starobylého města Salamina. Hotel leží cca 5 km od centra města Famagusta a cca 53 km od letiště Ercan.

Pláž
Oscar Park Hotel
se nachází cca 300 m od písečné pláže. Plážový servis je k dispozici zdarma. 2x denně jezdí na pláž hotelový autobus.

Vybavení
Oscar Park Hotel
se skládá z jedné dvoupodlažní hlavní budovy s restaurací a recepcí otevřenou 24 hodin denně. V hlavní restauraci se podávají snídaně a večeře (místní a mezinárodní kuchyně). Kromě toho je hostům k dispozici malá posilovna a venkovní bazén. Lehátka a slunečníky u bazénu - zdarma.

Pokoje
Hotel má 58 pokojů o rozloze cca 35 m². Všechny pokoje byly navrženy tak, aby hostům poskytly komfort a pohodlí během odpočinku. Každý pokoj má balkon/terasu, minibar (za příplatek), TV, WC se sprchou, trezor (zdarma).

Strava
Snídaně (8:00 - 10:00) formou bufetu a večeře (19:30 - 21:30) servírované ke stolům. Nápoje mezi jídly a k večeři - za příplatek.

Sport a zábava
Hotel neorganizuje animační program.

Internet
V areálu celého hotelu a na pokojích Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
*** 

Webové stránky
https://oscarparkhotel.com/ 

Náš názor
Oscar Park Hotel
je určen pro hosty očekávající klidný a pohodový odpočinek, daleko od rušného města.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Program

Den první
Odlet z Polska. Sraz na letišti u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na:  r.pl/rozklady

Den druhý až předposlední
Čas na odpočinek, opalování, koupání v moři, fakultativní výlety atd.

Den poslední
Vystěhování z hotelu, transfer na letiště a návrat do Polska.

Cena

Základní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště - hotel - letiště, 7 nebo 14 nocí, strava dle popisu ubytování, služby polského delegáta při odbavení na letišti v Polsku, péči polského delegáta, pojištění TU Europa - základní varianta (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, jinou stravu než je uvedeno v popisu daného hotelu, nápoje k jídlům (pokud není v popisu hotelu uvedeno jinak), osobní výdaje.

Jiné

Severní Kypr - Obecné informace

Měna
Turecká lira (TRY); 1 PLN - cca 0,5 TRY; 1 USD - cca 1,5 TRY. Běžně můžete platit kreditními kartami. V turistických destinacích je mnoho směnáren (také v hotelech) a bankomatů.

Spropitné
Je vhodné nechávat malou částku jako spropitné, zejména řidičům na fakultativních výletech a zaměstnancům hotelů a restaurací. Někdy se může stát, že je spropitné již připočteno k účtu v restauraci (zkontrolujte před provedením platby).

Vízum
Čeští občané mohou cestovat na Severní Kypr na základě platného cestovního pasu (pobyt do 90 dnů, cestovní pas musí být platný po dobu 6 měsíců od plánovaného data návratu).

Čas
+1 hodina oproti času v ČR.

Orientační ceny
1,5 l minerální vody - cca 3 TRY,  0,5 l Coca Coly - cca 4 TRY, káva cca 6 TRY, pivo v baru od cca 10 TRY, večeře v restauraci cca 60-80 TRY.

Pošta
Známka na dopis nebo pohlednici do Česka stojí 4 TRY, pohlednice od 3 TRY.

Elektřina
Napětí 230 V, výstup tzv. anglická zásuvka. Doporučujeme si vzít s sebou adaptér (nebo k dostání v místních obchodech, cena cca 3 EUR).

Telefony
Mobilní telefony fungují bez problémů na většině území Severního Kypru. Volání do Česka je dost drahé (evropské sazby). Prosíme o seznámení se s tarifními podmínkami u Vašeho mobilního operátora před odjezdem na dovolenou.

V regionu

Kyrenia
Malebné malé město nacházející se přímo na břehu křišťálově čistého moře, obklopené horami, je turistickým centrem severního Kypru. Nejzajímavější částí města je jeho staré město, kterése nachází přímo v přístavu. Jsou zde četné restaurace a taverny, většinou v restaurovaných stodolách. Město také láká turisty krásnými písčitými plážemi. V okolí města se nachází: klášter z 12. století Antiphonitis, Augustiniánský klášter Bellapaisa hrad Buffavento.

Famagusta
Jedno z nejznámějších měst na Severním Kypru, přitahuje tisíce turistů velmi krásnými písčitými plážemi a vynikajícími podmínkami pro vodní sporty. Město zažilo období největší slávy ve středověku, jako jedno z bohatých benátských měst. Do dnešní doby se dochovaly stavby z tohoto období: Benátský palác (Palazzo del Proveditore) a Katedrála sv. Mikuláše, která je nyní mešitou Lala Mustafa Pasa.

Odlety z: Varšavy a Katovic. Sraz na letišti u stanoviště CK 2 hodiny před odletem letadla. Aktuální letový řád sledujte na: r.pl/rozklady

Výlety v okolí

Nikósie - cena cca 45 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Nikósie je jediné hlavní město na světě, které je stále rozděleno na 2 části, přičemž si stále zachovává svou jedinečnou krásu a charakter - v úzkých uličkách, architektuře, zvycích a kultuře. Během naší cesty uvidíme: Green Line, stěny Nikósie, mešitu Selimiye (chrám sv. Sophie), velký krytý trh (Bandabuliya) a největší caravansarai (Buyuk Han).

Guzelyurt - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Město bylo založeno Sparťany, kteří s sebou přinesli kult uctívání Afrodity. Návštěva Guzelyurt zahrnuje klášter sv. Mamasa (považován za patrona výhýbání se daním) a archeologické muzeum s unikátními sbírkami. Náš výlet Vás zavede do ruin města Salt s nádhernými mozaikami a zbytky paláce Vouni, který má 137 komnat a nádherný panoramatický výhled na Středozemní moře.

Kyrenia - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
Během tohoto výletu navštívíme zříceninu hradu, o které se povídá, že byla inspirací pro vytvoření Walt Disneyho Sněhurky. Zámek sv. Hipariona se nachází na kopci s nádherným výhledem na pobřeží Kyrenie. Půjdeme do vesnice Bellapais nacházející se na úpatí hory Pěti prstů. Nedaleko opatství je nádherný příklad gotického umění a úchvatný panoramatický pohled na Kyrenii a Středozemní moře. Po obědě navštívíte v Kyrenii hrad, jež se nachází v přístavu a muzeum "potápějící se loď". Budete mít také nějaký čas na prozkoumání přístavu Kyrenie.

Poloostrov Karpaz - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 25 EUR/dítě
To je zdaleka nejkrásnější oblast severního Kypru, která stále ještě není zcela prozkoumána. Naše prohlídka zahrnuje návštěvu vesnice Dipkarpaz, kde uvidíme slavný klášter sv. apoštola Ondřeje. Budeme mít také možnost obdivovat místní flóru a faunu, včetně divokých oslů, a plavání v moři.

Famagusta - cena cca 50 EUR/dospělá osoba, 30 EUR/dítě
Na této cestě navštívíme klášter sv. Barnabáše se slavným "sálem ikon" a archeologické muzeum. Budeme mít také možnost podívat se na hrob sv. Barnabáše, pak ruiny starověkého města Salamis, kde stopy prvních osadníků sahají až do doby bronzové. Po obědě navštívíme mohutné hradby Famagusta, věž Othella, která údajně inspirovala Shakespeara k napsání slavného díla (postavená ve 12. století n. l.) a katedrálu svatého Mikoláše (mešita Lala Mustafa Pasha), a na konci "Město duchů" Varosha - opuštěná městská část od rozdělení ostrova mezi Turecko a Řecko..

Plavba - cena cca 39 EUR/dospělá osoba, 24 EUR/dítě
Pokud chcete zažít trochu dobrodružství, vezměte v úvahu naše speciální plavby z přístavu Kyrenia, kde budete objevovat tajemnou krásu ostrova z moře. Nastavíme kurz na západ nebo na východ (v závislosti na počasí). Během plavby čas na osvěžující koupele v moři, oběd a opalování. V pozdním odpoledni relaxační plavba zpět do přístavu Kyrenia.

Upozornění! Výše uvedené popisy fakultativních výletů jsou pouze informační a nepředstavují obchodní nabídku. Nemůžeme proto zaručit, že budou všechny realizovány. Úplný seznam fakultativních výletů i s aktuálními cenami je dostupný u našich delegátů. Výlety jsou komentovány v polském jazyce (při dosažení minimálního počtu účastníků 15 osob) nebo jazyce anglickém. Jejich organizátorem není CK, ale místní kancelář, která ručí za kvalitu služeb a sestavuje jejich program, ceny a termíny odjezdů. Delegát je pouze zprostředkovatelem fakultativních výletů. Není možnost platby kreditní kartou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

28.04. (St) - 05.05. (St) 2021 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
pokoj standardní
Polopenze
Letecky/Varšava
-Last minute11 454 Kč
Vybrat termín
28.04. (St) - 12.05. (St) 2021 - 15 dní, 14 nocí
pokoj standardní
Polopenze
Letecky/Varšava
-Last minute15 779 Kč
Vybrat termín
05.05. (St) - 12.05. (St) 2021 - 8 dní, 7 nocí
pokoj standardní
Polopenze
Letecky/Varšava
-Last minute10 616 Kč
Vybrat termín
05.05. (St) - 19.05. (St) 2021 - 15 dní, 14 nocí
pokoj standardní
Polopenze
Letecky/Varšava
-Last minute14 887 Kč
Vybrat termín
12.05. (St) - 19.05. (St) 2021 - 8 dní, 7 nocí
pokoj standardní
Polopenze
Letecky/Varšava
-Last minute10 471 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
TripAdvisor Cestovatelské recenze

14. z 39 hotelů v Kyrenia

Vynikající
520
Velmi dobré
362
Průměrné
222
Špatné
105
Příšerné
85
Umístění
Kvalita spánku
Pokoje
Služba
Cena / kvalita
Čistota
NEJVĚTŠÍ HOTEL DĚKUJE ZAMĚSTNANCŮM
Oscar Resort představil přítel. Od té doby bychom v Kyrenii nezůstali nikde jinde. Poloha je pro nás dobrá, zejména s pohostinstvím silničního vlaku, který vás zavede do centra pro nakupování. Pokoje... celá recenze s možností překladu
geo2016133, Brackley, Spojené království, 10:50 16.02.2020
Hamman je pochoutka
Při návštěvě tohoto hotelu Hamman - ne zcela tradiční, ale já jsem se později cítil pískat čistě a poté jsem měl také velkou masáž. Zkuste to, když jste v oblasti. Rezervace, kterou mám podezření, je... celá recenze s možností překladu
Jo S, Exeter, Spojené království, 08:27 12.02.2020
Dobrý hotel, za rozumnou cenu
Na konci září jsme zůstali v Oscaru. Obecně platí, že hotelové služby jsou dobré - většina zaměstnanců je přátelská a ráda pomůže. Zůstali jsme v bloku být, pokoj byl trochu starý a mohl udělat s... celá recenze s možností překladu
Euryn82, 23:31 02.10.2019
Informace o zájezdu
ZeměKypr
MístoFamagusta
HotelOscar Park Hotel
pokoj standardní
Termín05.05.2021 - 12.05.2021
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoVaršava
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...