Siesta

 

 
 
ID: 793422

Hotel Millenium Resort Mussanah ****

Termín: 03.11. (Ne) - 08.11. (Pá) 2019

Délka pobytu: 6 dní, 5 nocí

Doprava: Letecky / Vídeň (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 20 980 Kč

TripAdvisor cestovatelské recenze
Popis hotelu

Poloha
Elegantní hotel Millenium Resort Mussanah patřící ke známému hotelovému řetězci Millenium se nachází v tiché a klidné oblasti, na rozsáhlé ploše uprostřed zeleně, přímo u vod Ománského zálivu v jižní části oblasti Al Batinah s fantastickým výhledem na hory Al-Hadžar. Hotel je vzdálen cca 90 km od mezinárodního letiště Mascat, cca 40 km od města Barka.

Pláž
Široká hotelová písečná pláž s plážovým servisem zahrnutým v ceně (slunečníky, lehátka, osušky).

Vybavení
Pětipodlažní budova má k dispozici: recepci 24h s prostornou, elegantní lobby, 3 výtahy, směnárnu, úschovnu zavazadel a obchody se suvenýry. Hostům je k dispozici hlavní restaurace Al Mydan (mezinárodní kuchyně), 2 restaurace a'la carte (za příplatek): Al. Bahar (marocká, indická a dálnovýchodní kuchyně) a Azure (středomořská kuchyně), stejně jako 3 bary, včetně baru u bazénu Beach Club, kavárny v lobby (Naseem Lounge) a baru s vodní dýmkou (The Shisha Lunge); některé z uvedených jsou za poplatek. Kromě toho se v areálu hotel nachází: 5 bazénů, včetně olympijského bazénu, 2 bazény typu infinity, rodinný bazén a dětský bazén, soukromý přístav v Ománském zálivu, posilovna, wellness centrum nabízející širokou škálu masáží a wellness služeb (za poplatek), bezplatné parkování, hlídání dětí (za příplatek).

Pokoje
Millenium Resort Mussanah
nabízí 234 pokojů s výhledem na pohoří Al-Hadžar (Deluxe). Komfortně a elegantně zařízené standardní dvoulůžkové pokoje (o rozloze cca 31 m²) s koupelnou (vana nebo sprcha, vysoušeč vlasů), s možností jedné přistýlky pro dítě (rozkládací pohovka nebo rozkládací lůžko). Pokoje jsou vybaveny individuálně nastavitelnou klimatizací, satelitní TV, telefonem, trezorem, minibarem (za poplatek), příslušenstvím k přípravě čaje a kávy, žehličkou a žehlicím prknem. Většina pokojů má balkon.

Strava
All Inclusive: snídaně (6:30-10:30), obědy (12:30-15:30) a večeře (18:30-22:30) v hlavní restauraci Al. Mydan formou bufetu nebo servírované z menu. Navíc občerstvení se podává v odpoledních hodinách (16:30-17:30). Během dne (od soboty do čtvrtka: 12:00-15:00 a 18:00-23:00, v pátek 14:00-23:00) jsou v určených barech servírovány vybrané místní alkoholické a nealkoholické nápoje, káva/čaj. All Inclusive nezahrnuje: dovezené lihoviny, importovanou minerální vodu (perlivou a neperlivou), čerstvě vymačkané džusy, energetické nápoje a obsah minibaru na pokoji a pokrmy podávané z menu. Hotel si vyhrazuje právo změny rozsahu služeb zahrnutých programem All Inclusive (např. hodiny servírování pokrmů).

Sport a zábava
Hotel Millenium Resort Mussanah má vlastní klub pro nejmenší (pro děti do 12 let, denně od 9:00 do 18:00) a dětské hřiště. Hostům je k dispozici 5 bazénů, včetně olympijského bazénu, rodinného bazénu, dětského bazénu (otevřeny od 8:00-20:00), plovoucí aquapark (pro dospělé a děti od 6 let), posilovna (6:00-22:00), stolní tenis, lanový skluz. Hosté mohou využívat v areálu fitness centrum (některé procedury jsou za poplatek). Za příplatek: vodní sporty, minigolf (18 jamek), venkovní posilovna, plážový volejbal, kulečník, potápěčské centrum.

Internet
V areálu hotelu Wi-Fi připojení k internetu - zdarma.

Místní kategorie
**** 

Webové stránky
www.millenniumhotels.com/en/mussanah/millennium-resort-mussanah

Náš názor
Hotel Millenium Resort Mussanah dobré kvality, který se nachází u moře a na úpatí hor Al-Hadžar. Díky přátelské atmosféře a milé obsluze bude dovolená v Ománském zálivu nezapomenutelnou.

Výše uvedený text je překladem polského originálu, který je nedílnou součástí smlouvy o zájezdu. Chyby v překladu vyhrazeny.

Jiné

Čas
+ 3 hodiny oproti času v České republice.

Měna
OMR - Ománský riál. Aktuální kurz: 1 USD = 0,385 riálu, 1 PLN = 0,1 riálu. V Ománu je mnoho směnáren, kde si lze vyměnit peníze. Ve větších městech lze platit kreditními/debetními kartami nebo vybírat peníze z bankomatu, které jsou k dispozici mimo jiné v pobočkách bank a nákupních střediscích; nicméně je třeba pamatovat na možné nepříznivé směnné kurzy.

Elektřina 
Elektrické napětí je 220 V a 240 V, 50 Hz. Zástrčky tzv. britské se třemi kolíky. V mnoha hotelech (na recepci) si lze zapůjčit nebo koupit v místním obchodě tzv. adaptéry.

Telefony
Dosah mobilních operátorů je nejlepší v osídlených místech. V řídce osídlených oblastech nebo v poušti je pokrytí vzácné nebo není žádné. Nejoblíbenější sítí je Omantel-Hayyak - SIM kartu lze koupit v obchodech. Nedoporučujeme používat evropské SIM karty z důvodu velmi vysokých cen za roamingové telefonní hovory.

Oblečení
Při návštěvě svatých míst platí pro návštěvníky omezení týkající se přijatelného oblečení. Jak ženy, tak i muži by měli mít úplně zakryté nohy. Krátké šortky/sukně a těsné kalhoty/dámské legíny nejsou u dám akceptovány. U mužů je povolen krátký rukáv, ale ženy musí mít dlouhé rukávy a hlavu zakrytou šátkem. Kromě mešit a jiných náboženských míst je povoleno tradiční evropské oblečení, i když ženy by je neměly mít příliš vyzývavé.

Spropitné
Je zvykem věnovat malé částky jako spropitné (cca 10 %) pokud jsme spokojeni s obsluhou. Platí to zejména pro řidiče během fakultativních výletů, taxikáře, majitele drožek a velbloudů a pro číšníky v restauracích. 

Orientační ceny
Oběd v restauraci - cca 5-20 OMR; 1,5 l minerální neperlivé vody (láhev) - cca 1,5 OMR; káva v kavárně - cca 2 OMR. 

V oblasti

Maskat 
Hlavní město a největší město Ománu se nachází v severní části země u pobřeží Ománského zálivu. Nechybí zde turistické atrakce, mezi nimiž najdeme Souk Muttrah - okouzlující tradiční trh, kde si lze koupit místní pochoutky a suvenýry. Doporučujeme navštívit krásnou a vznešenou Velkou mešitu sultána Kábúse a projít se starým městem, kde stávající vládnoucí sultán Kábús má svůj palác.

Výlety v okolí

Prohlídka města - Muskat

Hlavní město s jedinečnou lokalitou Muskat, stejně jako celý Omán, nebylo masovým cestovním ruchem plně objeveno. Tento neobvyklý a exotický kapitál je považován za nejmalebnější město v zemi. Skládá se z jedinečné polohy mezi horami ve zlatě a modrým mořem. Muskat je nejen čistá a zelená enkláva, ale také město známé svými jedinečnými památkami. Jedním z nejzajímavějších je velká mešita sultána Qabusa - náboženské centrum města. Za návštěvu stojí také muzeum Bait Al-Zubair se sbírkami představujícími kulturu a dědictví Ománu a palác Sultan Qasr Al-Alam obklopený portugalskými pevnostmi ze 16. století Mirani & Jalali. V Muskat musíte vidět okres Muttrah, můžete se tam dostat po promenádě, kde se nacházejí největší butiky a značkové obchody, a pak jít na místní souk, plný různých produktů od zeleniny, ovoce a koření po kůži, šperky, parfémy, kadidlo a kadidlo. koberce.
Cena cca 65 USD / osoba (cca 100 USD / osoba pro rekreanty Mussanah)

 

Fort Nakhl

Nakhl je známý pro výsadbu datlovníků speciálně zavlažovaných zde, ale především je známý pro preislámskou pevnost, malebně zapuštěnou do skal, na kterých byla postavena. Pevnost sloužila jako obranná funkce pro obchodníky tudy. Můžete zde obdivovat sbírku zbraní a hlavně děla. Po tak silném dojmu se podívejte do nedaleké továrny na parfémy Amouage. První zde vytvořená vůně se nazývala "nejcennější vůně na světě".
Cena cca 95 USD / osoba

 

Divoké delfíny

Pozorování těchto přátelských savců se nejlépe provádí z lodní paluby, takže „mořská“ cesta je skvělou příležitostí k hledání divokých delfínů a kytovců, kteří obývají pobřeží Ománu. Ne každý výlet zaručuje "setkání" s delfíny, ale můžete si vždy vychutnat relaxaci na lodi, stejně jako rozšířit znalosti o povaze nejvíce fascinujících mořských savců.
Cena cca 135 USD / osoba

 

Poušť Wahiba

Jedná se o autentickou, obrovskou oblast mávajících červených a bílých písků, dun stoupajících 200 m vysoko a dům různých rostlin a živočichů. Poušť vytváří a dynamicky mění své tvary, což je skvělá příležitost pro jedinečné fotografie, z nichž všechny budou jiné! Další možností, jak se dozvědět o poušti, bude setkání s beduíny, kteří zde žijí. Úplně jiná krajina je vítána Wadi Bani Khalid, krásné malé vesnice v horách, mezi nimiž najdete malé oázy s čistou, hlubokou, modrou vodou. Cena cca 140 USD / osoba

 

Velký kaňon Omán

Vzrušující Jeep safari 4x4 vozy na úpatí pohoří Jebel Akhdar. Jízda přes Nizwa a jeho slavný starožitný a stříbrný šperky velký bazar. Tam bude také čas na fotky Fort Round Tower. Prohlídka vás pak provede oázami a horskými vesnicemi s kamennými domy a terasovitými plodinami až k velkému kaňonu Omán v Jebal Shams, nejvyšším vrcholu Ománu. Lezecké vozy s pohonem na 4 kola ukazují dech beroucí výhled na Velký kaňon Omán, vytvořený v hluboké propasti.
Cena cca 145 USD / osoba

 

vyhlídkové

Mešita Grand mešity Sultan Qaboos je určitě ukázkou Muscat. Je to také největší a nejkrásnější mešita v celém Ománu. Vše je zde zdobeno velkou nádherou. Můžete obdivovat bohaté dekorace a 35 lustrů s krystaly Swarovski. Unikátní v mešitě je velký koberec, který byl tkaný po dobu 4 let 600 žen.

Přístav plný památek Při návštěvě Muscat, nezapomeňte jít na procházku do přístavu. Odtud je vynikající výhled na pevnost, která kdysi bránila město před nepřáteli a sídlo je nedaleko.

 

Pro aktivní lidi

Je čas na potápění
Pravděpodobně jste nevěděli, že potápění je v Ománu velmi populární. Doporučujeme především expedici na ostrov Fahal a objevování potopeného vraku a korálového útesu, který se nachází kolem ostrovů Daymaniyat.

 

relaxace

Nádherné pláže
Bez ohledu na to, zda se vám líbí plážová lenost, chůze nebo trochu aktivnější odpočinek, pláže kolem Muscat vás okouzlí. Dlouhá, široká, písečná vás zvou k relaxaci.

Procházky a nakupování
Pokud se nudíte, opalování, je vždy stojí za to jít na procházku nebo nakupování. Ve starém městě Muscat je mnoho krásných budov, ulic a muzeí. Na místním trhu si můžete koupit suvenýry jako kadidlo, šperky, barevné šátky nebo magické lampy jako pohádka o Sindbad Sailor.

Kadidlo stromy
Omán je jedním z mála míst na světě, kde rostou kadidlo v přirozeném prostředí. V minulosti měl kadidlo značný dopad na bohatství této země.

 

Pozor! Popisy zde popsaných místních výletů jsou uvedeny pouze pro informační účely a nepředstavují komerční nabídku. Nezaručujeme, že budou všechny realizovány. Ceny a seznam volitelných exkurzí závisí na lokalitě (městě) hotelu vybraného pro relaxaci. Kompletní seznam místních zajímavostí spolu s jejich aktuálními cenami je k dispozici u našich obyvatel.

05.12. (Čt) - 12.12. (Čt) 2019 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dvoulůžkový pokoj Výhled zahrada Deluxe 2 + 0 další typy pokojů
All inclusive
Letecky/Bratislava
-43 010 Kč
Vybrat termín
05.12. (Čt) - 13.12. (Pá) 2019 - 9 dní, 7 nocí
Dospělá osoba
Snídaně
Letecky/Praha
-12%First minute26 390 Kč
Vybrat termín
Dospělá osoba
Polopenze
Letecky/Praha
-First minute27 990 Kč
Vybrat termín
Dospělá osoba
Plná penze
Letecky/Praha
-28 690 Kč
Vybrat termín
Dospělá osoba
All inclusive
Letecky/Praha
-First minute31 290 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
TripAdvisor Cestovatelské recenze

1. z 1 hotelů v Al Mussanah

Vynikající
772
Velmi dobré
690
Průměrné
182
Špatné
67
Příšerné
38
Kvalita spánku
Umístění
Pokoje
Služba
Cena / kvalita
Čistota
Eat Sleep Swim Relax Repeat...
The title says it all.... when we booked we were just looking for somewhere restful and although the hotel can get busy it is so efficiently run it is amazingly relaxing. The hotel is about an hour... celá recenze s možností překladu
rockiehopper, Londýn, Spojené království, 08:22 16.10.2019
Relaxing getaway
Although the hotel is established it provides everything for a relaxing getaway. We were half board which meant breakfast and dinner in the buffet restaurant only .. (it does not include any drinks... celá recenze s možností překladu
Savytravel1971, Dubaj, Spojené arabské emiráty, 07:24 16.10.2019
Na vzdory prvnímu dojmu je Millennium Resort dobrá volba.
Přijíždět do jakéhokoliv hotelu na světě v noci je ošidná věc. Přijíždíte do odpočívajícího a spícího organismu, kde všichni, co musí být vzhůru, doufají, že se nic nebude dít a touží po tom, aby už... celá recenze s možností překladu
Jan P, Praha, Česká republika, 23:52 20.03.2017
Informace o zájezdu
ZeměOmán
MístoMuscat
HotelMillennium Resort Mussanah
Deluxe Garden View Dospělá na pevném lůžku - Osoba na pevném lůžku se snídaní
Termín03.11.2019 - 08.11.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoVídeň
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Rainbow tours IČO: 26859220
Vytvářím objednávku...